İklim şartlarının birçok iş koluna olumsuz ya da olumlu etkileri vardır. Taşıma ve nakliye sektöründe de durum aynıdır. Hava şartlarının kötü olması, bazı durumlarda taşıma işlemini geciktirebilir ya da ertelenmesine yol açabilir. Tuzla hamal ilçesindeki hava şartları ya da İstanbul’un diğer ilçelerindeki hava şartları, taşıma üzerinde olumlu ya da olumsuz etkilere yol açabilir.

Tuzla hamal

Tuzla hamal

Diğer birçok taşıma üzerinde faaliyet gösteren firmalar gibi biz de hava durumuna göre planlama yapıyoruz. Her ne kadar müşterilerin birçoğu bahar ya da yaz aylarında taşınmayı tercih etseler de, genel olarak kış aylarında ya da yağışlı aylarda da taşınma işlemi gerçekleşebiliyor.

Tuzla hamal – İklim şartları

Hava şartlarının taşıma üzerine olumsuz etkilerini ikiye ayırabiliriz. Bunlardan bir tanesi nakliye aracının ulaşması gereken hedefe gitmesinde yaşanan zorluklardır. Diğeri ise çok kısa mesafe de olsa nakliye aracı ile bina arasındaki mesafede, taşınmada yaşanan zorluklardır. Tuzla hamal İstanbul ilçelerinde de hava şartlarının göz önünde bulundurulması gerekir.

Bazı durumlarda bina ile nakliye aracı arasında fazla mesafe söz konusu olabilir. Bunun nedeni sokakların dar olması ve aracın bu sokaklardan geçememesidir. Bazı durumlarda ise uygun olmayan bir biçimde park edilen araçlar, geniş araçların geçmesine imkan sağlamazlar.

Daha önceki deneyimlerimizden yola çıkarak; bina ile nakliye arasındaki mesafe kısa olsa bile yağışlı ve çok rüzgarlı havalarda taşıma işlemi, hiç olmadığı kadar zorlaşmaktadır.
Önceki deneyimlerimize dayanarak Hamal İstanbul firması olarak personelimizi koordine ederken ya da herhangi bir taşıma işinin organizasyonunu yaparken, her zaman için hava şartlarını da göz önünde bulundururuz. Genellikle yaz ya da bahar aylarında herhangi bir sorun yaşanmamaktadır.

Kış aylarında özellikle ağır yüklerin taşınmasında bazı zorluklar yaşanır. Eğer taşıma işlemi acil ya da zorunlu ise o zaman bazı önlemler almak suretiyle, güvenli ve sorunsuz bir şekilde taşıma işlemini gerçekleştirmeye çalışırız.

Tuzla hamal

Tuzla hamal

Uzun yıllar hizmette bulunduğumuz İstanbul ilinde bu anlayışla başarılı çalışmalarda bulunduk. Etkili planlama ve organizasyon sayesinde, en zor koşullarda bile müşteri memnuniyetini sağladık.
Bizler bünyemizde bulunan İstanbul hamal personelimizi de bu doğrultuda eğitiyoruz. Düzenli olarak verdiğimiz eğitimler sayesinde, en zor hava koşullarında bile hizmet verebiliyo