Son teknoloji eşya taşıma aracı olarak kullanılan merdiven çıkan akülü el arabası firmamıza özel bir taşıma yöntemi olarak kullanılmaktadır. Evden eve eşya taşıma işlemlerinde ve diğer tüm nakliyat çalışmalarında kullanmaktayız. Her türlü biçimli biçimsiz eşyaların istediğiniz kata hamal hizmeti kullanmadan emniyetli şekilde taşıma işlemi yapılmaktadır. Bu şekilde teknolojik tasarımlar yardımı ile yapılan eşya taşımacılık faaliyeti daha fazla emniyet sağlamasının yanında kullanım kolaylığı da ayrıca avantaj olmaktadır. Artık eski usullerde olduğu gibi sırta eşya vurarak taşımaya ve amele arıyorum diye ilanları taramaya gerek kalmamaktadır. Birçok güçlü hamal kullanarak yapılacak ağır eşya taşıma işlemini tek bir merdiven çıkan akülü el arabası ile yapmak mümkündür.

Teknoloji Ürünü ile Her Açıdan Tasarruf
Teknolojik gelişmelerin nakliyat alanında da yaygın olarak kullanımı artık kalabalık taşıyıcı eleman ihtiyacını da ortadan kaldırmaktadır. Taşınan eşyaların insan gücü kullanarak taşırken ister istemez merdiven boşluklarında çizilmelerin veya kırılmaların olduğu aşikârdır. Fakat Türkiye’de ilk defa firmamızın kullanımını gerçekleştirdiği akülü merdiven çıkan el arabası taşına eşyaların çizilmesini ve kırılmasını tamamen ortadan kaldırmaktadır. Çünkü tek bir rota üzerinde hareket eden tekerlekler taşınma esansında merdiven boşluklarında simetrik hareket etmektedir. Aynı zamanda kalabalık taşıyıcı insan kalabalığına da gerek kalmadan hem zamandan hem de maddi yönden tasarruf sağlamaktadır. Zamandan tasarruf sağlaması ağır yükleri tek başına istenilen yükseklikteki katlara seri bir şekilde çıkarması ile elde edilmektedir. Maddi yönden tasarruf ise eşya taşıma elemanı kullanımında sadece teknoloji harikası merdiven çıkan akülü el arabasını kullana operatörün olması yeterli olmasıdır.
Eşya Asansör Kurulamazsa Ne Yapılmalı?
Evden eve nakliyat sırasında asansörlü taşımacılık yapılması en avantajlı eşya yükleme ve boşaltma yöntemi olmaktadır. Fakat her alana asansör monteli araçların girmesi mümkün olmamaktadır. Aynı zamanda günümüzde asansörlü taşımacılıkta emniyetli kat yüksekliği 10 kat olarak belirlenmiştir. Bu sayının üstüne günlük amele kuşanarak eşyalar taşınmaktadır. İşte bu sorunu sezinleyen firmamız teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek Türkiye’de ilk olarak merdiven çıkan akülü el arabasını bu tür sorunlarda kullanarak gerekli emniyet tedbirlerini %100 seviyesine çıkarmayı başarmaktayız. 
Merdiven Çıkan Akülü El Arabası Ne Kadar Yük Taşır?
Merdiven çıkan akülü el arabası taşıma kapasitesi bakımında küçümsenecek bir araç olmamaktadır. 800 kilogram ağırlığında çelik kasa taşıma işleminde hiçbir sıkıntı çıkmadan en yüksek katlardan indirme ve çıkarma işlemlerini firmamız bünyesinde yapılmaktadır. Bunun yanında evlerde kullanılan konsollar, köşeli barlar, büyük boyutlu ayaklı ve ayaksız piyano taşıma işlemlerinde hiçbir sorun yaşanmadan kolaylıkla merdivenlerden indirilmekte ve çıkarılmaktadır. Bütün ev ve işyeri malzemeleri özellikle bir iki kişi ile kaldırılması ve merdivenlerden taşınmasında zorluk çekilen koltuk takımları ve gümüşlükler bu araç sayesinde tek hamlede taşınmaktadır.
Taşıma elemanlarının kalabalık gruplar halinde yapacağı işleri tek başına düzenli bir şekilde yapmaktadır. Böylelikle gereksiz kalabalık oluşmasına gerek kalmadan taşıma işlemleri kolaylıkla yapılmaktadır. Aynı zamanda merdiven çıkan akülü el arabası kullanımı ile ağır yüklerin taşıyıcı elemanlarda ortaya çıkardığı sağlık sorunları ve özellikle sürt yaralanmaları kesin olarak çözümlenmektedir.

 

    Eşya Taşıma Aracı